Start
Total Security 2010
Internet Security 2010
Antivirus Plus 2010
Admin Console 4.2
Quick Heal Linux
AV for Windows Mobile
Mail Protection for Linux
Mail Protection for Windows
AV Server for Linux
AV Server for Windows
Novell Netware
Nagrody i Certyfikaty
 
   
 

 

Najczęstsze wątpliwości

Czym jest Quick Heal i na jakich platformach działa?

Quick Heal jest programem antywirusowym, który zapewnia niezawodną i stałą ochronę komputera przed wirusami. Może być instalowany na następujących platformach: Windows NT/2000/XP/2003/Vista/7.

Czy Quick Heal wykrywa wszystkie wirusy w teście `in-the-wild`?

Tak, Quick Heal nie tylko wykrywa ale również naprawia wszystkie wirusy `in-the-wild`.

Czy mogę używać więcej niż jednego oprogramowania antywirusowego na moim komputerze?

Używanie więcej niż jednego programu antywirusowego na komputerze nie jest zalecane przez producenta. Produkty antywirusowe posiadają specjalne moduły, jak skanowanie plików w czasie rzeczywistym czy skanowanie poczty e-mail w czasie rzeczywistym, pozornie zintegrowane z OS w celu wykonywania tych usług. Taka integracja może spowodować pewne problemy, jeśli te same zadania wykonywane są równocześnie przez różne programy. W ten sposób mogą pojawić się problemy techniczne, gdyż poszczególne moduły nie są przygotowane do radzenia sobie w takich sytuacjach. Może to doprowadzić do utraty danych czy zachwiania systemu.

Dlaczego zalecane jest, aby nie używać prostego udostępniania plików w systemie Windows?

Ustawienie pełnego udostępniania plików do dysków i folderów może być niebezpieczne dla danych, systemu, a nawet całej sieci. Ryzyko zainfekowania wirusami wzrasta wraz z udostępnieniem folderu lub dysku. Obecnie nowe wirusy replikują się natychmiast po znalezieniu udostępnionych zasobów na zdalnym komputerze. Należy zatem unikać pełnego udostępniania, a w przypadku gdy dane muszą być choć częściowo udostępnione w sieci, powinny być zabezpieczone statusem `tylko do odczytu` lub chronione hasłem.

Co to jest alarm `false positive`?

Wirus, który został wykryty w czystym pliku, jest klasyfikowany jako false positive.

Jak można zidentyfikować czy system padł ofiarą nowego robaka, trojana lub backdoora?

Quick Heal System Information jest niezawodnym narzędziem do gromadzenia niezbędnych informacji o systemie. Urządzenie zbiera informacje, aby wykrywać nowe zagrożenia w uruchomionych procesach, rejestrze i plikach systemowych.

Jak należy w bezpieczny sposób przekazać wirusa?

Podejrzanego wirusa należy przekazać do Quick Heal Support w postaci skompresowanego pliku zabezpieczonego hasłem. Hasło należy podać w treści wiadomości e-mail.

Czy aby móc przetestować Quick Heal wymagane jest posiadanie numeru seryjnego?

Nie, numer seryjny nie jest wymagany do testowego wykorzystania Quick Heal.

Jak długo mogę używać Quick Heal w wersji testowej?

Quick Heal w wersji testowej może być używana przez 30 dni od momentu instalacji. W tym czasie istnieje możliwość dwukrotnej aktualizacji.

Dlaczego Quick Heal wymaga zainstalowania Microsoft Service Pack w systemie?

Microsoft zaleca użycie najnowszego Service Pack w celu naprawienia wszelkich błędów i słabości w systemie operacyjnym. To zalecenie odnosi się zarówno do klientów jak i deweloperów, którzy pracują w środowisku Windows. Jeśli system nie posiada zainstalowanej najnowszej wersji service pack lub odpowiedniego ekwiwalentu, podczas używania aplikacji mogą pojawić się kłopoty. Quick Heal zawsze postępował zgodnie z zaleceniami Microsoft. W związku z tym, aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie dostarcza Quick Heal, należy zainstalować odpowiedni Service Pack.